Stanislav Abrahám - zvukový umělec, hudebník, pedagog.
V letech 1998-2005 jsem působil v pomáhajících profesích jako terénní sociální pracovník s mládeží na sídlišti Praha-Modřany v organizaci Proxima Sociale a jako lektor programů primární prevence v Centru drogové prevence v Kladně.
V rámci profesního vzdělávání jsem v roce 2002 absolvoval 5 letý sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik - model SUR, organizovaný Pražskou vysokou školou psychosociálních studií.
V roce 2005 jsem z oboru odešel, abych se věnoval hudební tvorbě a dalšímu studiu. V roce 2013 jsem absolvoval magisterský obor Audiovizuální studia na Filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění v Praze.
Prošel jsem několikaletým terapeutickým procesem vycházejícím z principů jungovské analytické psychologie, a můj další osobní rozvoj zahrnuje léčení a sebezkoumání prostřednictvím různých technik změněných stavů vědomí.
Po 10 letech působení v roli profesionálního hudebníka a zvukového designéra v oblasti filmové, divadelní a rozhlasové tvorby, jsem se vrátil k principům mé počáteční profesní oblasti, abych rozvíjel zkušenosti s médiem zvuku jako prostředkem pro relaxaci, wellness, sebepoznání a formování zdravého životního stylu.
Mé postoje k životu jsou ukotveny v učení jógických nauk a v dědictvích přežívajících přírodních národů. Ze západních myšlenkových pramenů souzním především s poznatky a tezemi amerického psychiatra českého původu Stanislava Grofa a s pojetím lidské psýché od C.G. Junga.
Jako zvukový designér jsem spolupracoval s řadou umělců v různých audiovizuálních projektech v podobě tanečního divadla, live cinema, instalací či mappingu. Jsem autorem rozhlasových dokumentů nebo hudby k pohybovému divadlu.
Jako pedagog zvukové tvorby jsem působil na Akademii výtvarných umění a střední škole Michael, dále jsem vedl řadu workshopů o zvuku pro různé umělecké instituce v čele s Kunsthalle Praha.
V současnosti profesně působím jako zvukový designér v Českém Rozhlase, a od roku 2019 se věnuji muzikoterapeutické praxi. Příležitostně koncertuji s mojí hudební tvorbou v podobě elektronických ambientních ploch a terénních nahrávek, doplněných o hru na fujaru, sundrum nebo kameny.